ESKÜVŐI SZOKÁSOK A VILÁG MINDEN PONTJÁRÓL
Hazánkban és világszerte egyre inkább eltűnnek az esküvői szokások, azonban az esküvők számos hagyományos eleme még mindig nagyon fontos szerepet játszik a ceremóniában. A világ különböző országaiban az esküvők hagyományai eltérőek lehetnek, és gyakran az ország kultúrájához és szokásaihoz igazodnak. Éppen ezért, tekintsük át, melyek azok a hagyományos elemek, amelyek nélkül nincs igazi esküvő más országokban.
Az esküvői hagyományok és szokások sokfélesége miatt fontos, hogy az esküvői ajándékok is igazodjanak ezekhez az elképzelésekhez.
Hagyományos esküvői ceremónia a következő országokban rejt magában valami különlegességet.
Helyszín: Fülöp-szigetek
Szokás: Galambröptetés
Az ifjú pár mindkét tagja egy-egy fehér galambot enged el az ünnepség végén. Ezzel jelképezve a szerető és sikeres házasságot.
Helyszín: Korea
A vőlegény egy faragott kacsát vagy libát dob a menyasszonynak, akinek azt el kell kapnia. A kacsa a házasságot képviseli. Ha a menyasszony elkapja a faragott állatot, akkor az első gyermekük fiú lesz, ha nem, akkor kislány.
Helyszín: Görögország
A vőlegény legjobb barátja (koubaros) leborotválja a fiatal férj arcát, míg a többi barát az öltözködésben segít neki. A borotválkozás szimbolizálja a két férfi közötti bizalmat, az öltöztetés pedig segít felkészülni a vőlegénynek a rá váró eseményekre.
Helyszín: Afrika
A pár a szertartás végén átugrik egy seprű felett. A hiedelem szerint, amelyikük magasabbra ugrik, az lesz életük során a döntéshozó.
Helyszín: Kína
A kínai menyasszonyok vörös fátlyat viselnek és piros esernyőt tartanak a fejük felett. A piros szín szimbolizálja a szerencsét, a szeretetet, a gazdagságot és a merészséget.
Helyszín: Olaszország
Cukorbevonatú mandulát - vagy konfettit - dobálnak az ifjú párra a násznép tagjai. A római korig nyúlik vissza ez a hagyomány, a mandula egészséget és boldogságot jelképez. Napjainkban a mandula papírkonfettivé változott, de a szokás megmaradt.
Helyszín: Németország
Az ifjú pár első közös kihívása, hogy egy hosszú fűrésszel szétvágjanak közösen egy fadarabot.
Helyszín: India
Bár nem tudni, hogy mi célja van a szokásnak, de nagyon népszerű az országban, hogy a menyasszony családjának legidősebb nem házas lány tagjai ellopják a vőlegény cipőjét, amit a vőlegény családjának kell visszaszerezni tőlük.
Helyszín: Norvégia
A menyasszony egy ezüst-arany koronát visel, amin a lelógó részek mozgásával együtt zengenek-bonganak. Ezzel űzik el a gonosz szellemeket.
Helyszín: Egyesült Királyság
Hazánkban is egyre többször történik meg, hogy a menyasszony esküvői csokrát hátradobja a hajadon koszorúslányok közé. Ez a szokás bizony az Egyesült Királyságból származik, aki elkapja a csokrot, az házasodik meg legközelebb.
Helyszín: Írország
A fogadalmak elhangázas után megszólal a templom harangja, ami megvédi az ifjú párt a gonosz szellemektől.
Helyszín: Pakisztán
A vőlegény viseli fején a "sehra" nevű fejdíszt, mely általában egy kendő, gyakran virágokból, gyöngyökből. Ez a fátyol megvédi a vőlegényt az ártó szellemektől, büszkeséget és presztizst mutat.